ETUSIVU
MAHL TURNAUKSET
TEAM SPORTIA UJ TROPHY 2024
SKAL KAUKALOPALLON SM-TURNAUS 22
KALEVANKANGAS CUP 2023
Kaukalopallo Mikkelin Mestaruus 22
MÄNTYFUTIS 2019
FUTISKARNEVAALI
MERSU CUP 2019
HOCKEYMANAGER
DUUNITURNAUS
UPM Griffin CUP 2018
UPM PLYWOOD 2019
PAPA'S DOM SUKUSÄBÄ 2020
PMT TURNAUKSET
JÄÄKIEKON PMT
+40 JÄÄKIEKKO PMT
JALKAPALLON PMT
SALIBANDYN PMT
JÄÄPALLON PMT
FUTSAL PMT
VIRANOMAISET
POLIISIEN SM-SALIBANDY
POLIISIEN SM-KIEKKO
POLIISIEN SM-PESÄPALLO
SAIRAALOIDEN SM-SALIBANDY
SAIRAALOIDEN SM-KIEKKO
MILLOG CUP
PATRIA CUP
KEIDAS CUP
KEIDAS SALIBANDY CUP
KEIDAS FRISBEEGOLF CUP
KEIDAS SB SUMMER CUP
KEIDAS JALKAPALLO CUP
JUNIORIT
JUNIORI-JUKURIT 2009
WHL KIEKKOLEIRI 2018
Otteluohjelma
POLIISI SM-KIEKKO 2019 | D-SARJA
Otteluohjelma: POLIISI SM-KIEKKO 2019 | D-SARJA
#
Division
PVM.
Aika
Koti
Vieras
Tulos
Raportti
1
D-sarja
20.03.2019
08:00 h
Espoo2 | POL
-
PPDT K-U Jr | POL
4 - 3
07:49'
Sanna Järvinen (1)
09:10'
Miikka Kinnunen (1)
19:07'
Sanna Järvinen (1)
03:16'
Jyri Hartikainen (1)
07:00'
Saku Aaltonen (1)
10:41'
Matti Riistama (1)
07:49'
Unknown Person (1)
19:07'
Unknown Person (1)
03:16'
Jukka Korhonen (1)
07:00'
Matti Niemi (1)
07:00'
Janne Hurskanen (1)
10:41'
Jukka Korhonen (1)
12:16'
Teemu Solkinen (2 | kampitus)
15:43'
Janne Hurskanen (2 | koukkaaminen)
19:52'
Matti Niemi (2 | laitataklaus)
22:55'
Jyri Hartikainen (2 | kampitus)
24:37'
Veli-Matti Lehtonen (2 | koukkaaminen)
24:42'
Sanna Järvinen (1)
24:42'
Miikka Kinnunen (1)
24:42'
Unknown Person (1)
2
D-sarja
20.03.2019
09:00 h
Hämeenlinna2 | POL
-
Nokia | POL
1 - 1
26:43'
Mikko Kiviluoto (1)
22:22'
Jussi Kaivanto (1)
26:43'
Jyrki Antila (1)
26:43'
Mikko Pirhonen (1)
22:22'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
3
D-sarja
20.03.2019
10:00 h
PPDT K-U Jr | POL
-
Sisä-Suomi | POL
5 - 2
04:50'
Jukka Korhonen (1)
12:03'
Matti Riistama (1)
18:50'
Matti Riistama (1)
02:08 '
Lauri Havukainen (1)
29:59'
Lauri Havukainen (1)
04:50'
Veli-Matti Lehtonen (1)
04:50'
Tero Nyqvist (1)
12:03'
Veli-Pekka Mokkila (1)
12:03'
Tero Nyqvist (1)
18:50'
Veli-Pekka Mokkila (1)
02:08 '
Tero Tamminen (1)
29:59'
Tero Tamminen (1)
29:59'
Kari Hänninen (1)
06:01'
Veli-Pekka Mokkila (2 | kampitus)
12:45'
PPDT K-U | POL (2 | liikaa pelaajia kentällä)
19:46'
Ville Honkanen (2 | lyöntilaukaus)
27:28'
Lauri Havukainen (2 | lyöntilaukaus)
21:39'
Veli-Pekka Mokkila (1)
28:40'
Tero Nyqvist (1)
21:39'
Jukka Korhonen (1)
21:39'
Tero Nyqvist (1)
28:40'
Jukka Korhonen (1)
4
D-sarja
20.03.2019
11:00 h
Lappeenranta | POL
-
Hämeenlinna2 | POL
2 - 1
11:39'
Juha Mustalahti (1)
18:18'
Simo Innanen (1)
10:50'
Jyrki Antila (1)
11:39'
Kim Parkkinen (1)
18:18'
Teemu Valtonen (1)
10:50'
Mikko Kiviluoto (1)
01:43'
Mika Immonen (2 | Koukkaaminen)
14.35'
Sami Lahtinen (2 | Koukkaaminen)
21:28'
Mika Tuomivaara (2 | Koukkaaminen)
25:40'
Jouni Hurme (2 | Koukkaaminen)
5
D-sarja
20.03.2019
12:00 h
Sisä-Suomi | POL
-
Espoo2 | POL
1 - 4
09:54'
Jarkko Pekonen (1 | RL)
06:01'
Teemu Solkinen (1)
08:04'
Marko Rikalainen (1)
19:18'
Teemu Solkinen (1)
22:33'
Miikka Kinnunen (1)
06:01'
Eetu Hämäläinen (1)
08:04'
Miikka Kinnunen (1)
19:18'
Unknown Person (1)
22:33'
Antti Nikkilä (1)
09:03'
Kari Hänninen (2 | koukkaaminen)
10:15'
Eetu Hämäläinen (2 | koukkaaminen)
14:35'
Eki Lappalainen (2 | kiinnipitäminen)
6
D-sarja
20.03.2019
13:00 h
PPDT K-U Jr | POL
-
Hämeenlinna2 | POL
3 - 3
16:43'
Tero Nyqvist (1)
19:11'
Jyri Hartikainen (1)
06:32'
Jyrki Antila (1)
25:42'
Mikko Pirhonen (1)
27:42'
Mikko Pirhonen (1)
16:43'
Jyri Hartikainen (1)
16:43'
Tuomas Söderlund (1)
06:32'
Mikko Kiviluoto (1)
06:32'
Mikko Pirhonen (1)
25:42'
Janne Kuparinen (1)
25:42'
Jyrki Antila (1)
27:42'
Jyrki Antila (1)
17:52'
Janne Kuparinen (2 | Kampitus)
28:21'
Jari Kukkonen (2 | Vartalotaklaus)
18:30'
Saku Aaltonen (1)
18:30'
Petri Turunen (1)
18:30'
Janne Hurskanen (1)
7
D-sarja
20.03.2019
14:00 h
Lappeenranta | POL
-
Nokia | POL
5 - 1
Marko Peippo (1)
01:10'
Tuomas Toivanen (1)
04:17'
Reima Tirronen (1)
27:59'
Simo Innanen (1)
28:19'
Juha Mustalahti (1)
09:09'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
Kim Parkkinen (1)
04:17'
Teemu Valtonen (1)
27:59'
Tuomas Toivanen (1)
28:19'
Samu Havo (1)
09:09'
Arimo Mikkola (1)
19:56'
Teuvo Piironen (2 | kampitus)
8
D-sarja
21.03.2019
08:00 h
Hämeenlinna2 | POL
-
Espoo2 | POL
2 - 0
10:43'
Mikko Westerlund (1)
26:56'
Jari Kukkonen (1)
10:43'
Ismo Hemilä (1)
26:56'
Jouni Hurme (1)
17:08'
Markus Saario (2 | Estäminen)
19:35'
Janne Kuparinen (2 | Kampitus)
24:11'
Ville Welling (2 | Kampitus)
30:00'
Kalevi Partanen (1)
9
D-sarja
21.03.2019
09:00 h
Nokia | POL
-
Sisä-Suomi | POL
10 - 5
Jaakko Kolari (1)
03:33'
Taneli Tuokkola (1)
03:51'
Toni Lepaus (1)
04:19'
Toni Lepaus (1)
07:03'
Toni Lepaus (1)
08:13'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
10:56'
Jaakko Kolari (1)
20:54'
Toni Lepaus (1)
22:14'
Taneli Tuokkola (1)
24:37'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
20:28'
Lauri Havukainen (1)
21:51'
Masi Kärkkäinen (1)
24:39'
Timo Lukkari (1)
27:52'
Timo Lukkari (1)
Jukka-Pekka Saarinen (1)
03:33'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
03:33'
Toni Lepaus (1)
03:51'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
04:19'
Jaakko Kolari (1)
07:03'
Taneli Tuokkola (1)
07:03'
Jaakko Kolari (1)
10:56'
Taneli Tuokkola (1)
22:14'
Jaakko Kolari (1)
24:37'
Jaakko Kolari (1)
24:37'
Toni Lepaus (1)
20:28'
Masi Kärkkäinen (1)
20:28'
Jarkko Pekonen (1)
21:51'
Lauri Havukainen (1)
24:39'
Tero Tamminen (1)
27:52'
Jarkko Pekonen (1)
10
D-sarja
21.03.2019
10:00 h
PPDT K-U Jr | POL
-
Lappeenranta | POL
1 - 2
16:24'
Jukka Korhonen (1)
14:00'
Teemu Valtonen (1)
24:14'
Juha Mustalahti (1)
16:24'
Jyri Hartikainen (1)
16:24'
Tero Nyqvist (1)
14:00'
Kim Parkkinen (1)
24:14'
Kim Parkkinen (1)
24:14'
Teemu Valtonen (1)
22:00'
Jukka Korhonen (2 | Kiinnipitäminen)
27:34'
Kim Parkkinen (2 | Kampitus)
11
D-sarja
21.03.2019
11:00 h
Hämeenlinna2 | POL
-
Sisä-Suomi | POL
4 - 2
08:51'
Sami Leppäkoski (1)
12:54'
Ismo Hemilä (1)
21:23'
Ismo Hemilä (1)
29:07'
Mikko Westerlund (1)
27:01'
Masi Kärkkäinen (1)
08:51'
Ismo Hemilä (1)
21:23'
Mikko Pirhonen (1)
22:38'
Markus Saario (2)
23:30'
Timo Lukkari (1)
23:30'
Joona Ranta-Nilkku (1)
12
D-sarja
21.03.2019
12:00 h
Nokia | POL
-
Espoo2 | POL
11 - 6
03:11'
Toni Lepaus (1)
11:37'
Taneli Tuokkola (1)
13:04'
Taneli Tuokkola (1)
14:14'
Jaakko Kolari (1)
16:32'
Toni Lepaus (1)
17:24'
Toni Lepaus (1)
18:38'
Toni Lepaus (1)
24:56'
Mika Heikkilä (1)
26:46'
Jyri Vihola (1)
27:10'
Toni Lepaus (1)
07:15'
Sanna Järvinen (1)
21:15'
Marko Suhonen (1)
21:39'
Sanna Järvinen (1)
23:29'
Marko Suhonen (1)
25:18'
Patrick Palmroth (1)
29:35'
Miikka Kinnunen (1)
03:11'
Taneli Tuokkola (1)
03:11'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
11:37'
Jaakko Kolari (1)
13:04'
Toni Lepaus (1)
14:14'
Toni Lepaus (1)
16:32'
Jaakko Kolari (1)
17:24'
Jaakko Kolari (1)
17:24'
Taneli Tuokkola (1)
18:38'
Taneli Tuokkola (1)
24:56'
Jaakko Kolari (1)
26:46'
Jaakko Kolari (1)
26:46'
Taneli Tuokkola (1)
27:10'
Jaakko Kolari (1)
07:15'
Marko Suhonen (1)
21:15'
Ville Welling (1)
21:39'
Ville Welling (1)
23:29'
Ville Welling (1)
23:29'
Miikka Kinnunen (1)
25:18'
Teemu Solkinen (1)
29:35'
Eetu Hämäläinen (1)
29:35'
Sanna Järvinen (1)
18:45'
Jaakko Kolari (2 | Korkea maila)
19:21'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
19:21'
Toni Lepaus (1)
13
D-sarja
21.03.2019
13:00 h
Sisä-Suomi | POL
-
Lappeenranta | POL
1 - 3
07:16'
Masi Kärkkäinen (1)
05:38'
Juha Mustalahti (1)
23:01'
Samu Havo (1)
24:46'
Simo Innanen (1)
05:38'
Teuvo Piironen (1)
24:46'
Juha Mustalahti (1)
03:39'
Masi Kärkkäinen (2 | kiinnipitäminen)
19:30'
Ville Honkanen (2 | koukkaaminen)
04:46'
Reima Tirronen (2 | estäminen)
14
D-sarja
21.03.2019
14:00 h
Nokia | POL
-
PPDT K-U Jr | POL
12 - 3
02:34'
Jaakko Kolari (1)
02:48'
Toni Lepaus (1)
06:14'
Taneli Tuokkola (1)
09:12'
Toni Lepaus (1)
18:23'
Jaakko Kolari (1)
18:55'
Toni Lepaus (1)
20:26'
Toni Lepaus (1)
21:22'
Toni Lepaus (1)
22:14'
Taneli Tuokkola (1)
27:01'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
27:56'
Mika Heikkilä (1)
08:26'
Tuomas Söderlund (1)
18:34'
Jyri Hartikainen (1)
28:57'
Jukka Korhonen (1)
02:34'
Toni Lepaus (1)
02:48'
Jaakko Kolari (1)
06:14'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
18:23'
Jyri Vihola (1)
18:23'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
18:55'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
18:55'
Taneli Tuokkola (1)
21:22'
Taneli Tuokkola (1)
22:14'
Jaakko Kolari (1)
27:01'
Toni Lepaus (1)
27:01'
Taneli Tuokkola (1)
27:56'
Jaakko Kolari (1)
27:56'
Toni Lepaus (1)
08:26'
Matti Niemi (1)
08:26'
Tero Nyqvist (1)
18:34'
Veli-Pekka Mokkila (1)
18:34'
Matti Riistama (1)
28:57'
Jonne Ylisirniö (1)
28:57'
Ville Peltonen (1)
14:22'
Saku Aaltonen (2 | Koukkaaminen)
25:44'
Matti Riistama (2 | Kampitus)
26:28'
Jukka-Pekka Saarinen (1)
26:28'
Taneli Tuokkola (1)
15
D-sarja
21.03.2019
15:00 h
Espoo2 | POL
-
Lappeenranta | POL
3 - 3
Marko Suhonen (1)
09:09'
Ville Welling (1)
01:54'
Samu Havo (1)
15:34'
Samu Havo (1)
19:55'
Tuomas Toivanen (1)
Teemu Solkinen (1)
09:09'
Marko Suhonen (1)
09:09'
Miikka Kinnunen (1)
15:34'
Teemu Valtonen (1)
15:34'
Kim Parkkinen (1)
16:40'
Sanna Järvinen (2 | kampitus)
21:05'
Patrick Palmroth (2 | estäminen)
13:58'
Reima Tirronen (2 | koukkaaminen)
26:45'
Reima Tirronen (2 | kampitus)
14:36'
Ville Welling (1)
14:36'
Miikka Kinnunen (1)