ETUSIVU
MAHL TURNAUKSET
TEAM SPORTIA UJ TROPHY 2024
SKAL KAUKALOPALLON SM-TURNAUS 22
KALEVANKANGAS CUP 2023
Kaukalopallo Mikkelin Mestaruus 22
MÄNTYFUTIS 2019
FUTISKARNEVAALI
MERSU CUP 2019
HOCKEYMANAGER
DUUNITURNAUS
UPM Griffin CUP 2018
UPM PLYWOOD 2019
PAPA'S DOM SUKUSÄBÄ 2020
PMT TURNAUKSET
JÄÄKIEKON PMT
+40 JÄÄKIEKKO PMT
JALKAPALLON PMT
SALIBANDYN PMT
JÄÄPALLON PMT
FUTSAL PMT
VIRANOMAISET
POLIISIEN SM-SALIBANDY
POLIISIEN SM-KIEKKO
POLIISIEN SM-PESÄPALLO
SAIRAALOIDEN SM-SALIBANDY
SAIRAALOIDEN SM-KIEKKO
MILLOG CUP
PATRIA CUP
KEIDAS CUP
KEIDAS SALIBANDY CUP
KEIDAS FRISBEEGOLF CUP
KEIDAS SB SUMMER CUP
KEIDAS JALKAPALLO CUP
JUNIORIT
JUNIORI-JUKURIT 2009
WHL KIEKKOLEIRI 2018
JÄÄKIEKON PMT XIII 2019 | HARRASTESARJA
Otteluohjelma: JÄÄKIEKON PMT XIII 2019 | HARRASTESARJA
#
Division
Halli
PVM.
Aika
Koti
Vieras
Tulos
Raportti
1
A-LOHKO
29.05.2019
15:00 h
Rattopojat
-
Mikkelin Golf
4 - 3
10.43'
Ville-Eerik Venäläinen (1)
17.05'
Niko Mustakallio (1)
23.58'
Jere Hasu (1)
27.28'
Teemu Valtonen (1)
03.35'
Teemu Nieminen (1)
11.33'
MIkko Iivanainen (1)
22.30'
Ville Suovalkama (1)
10.43'
Kasper Laakso (1)
17.05'
Teemu Valtonen (1)
23.58'
Ville-Eerik Venäläinen (1)
23.58'
Olli Leskinen (1)
03.35'
Mikko Kiiski (1)
11.33'
Teemu Nieminen (1)
11.33'
Teppo Yli-Karro (1)
22.30'
MIkko Iivanainen (1)
12.41'
Jere Hasu (2 | Kampitus)
29.30'
Jouni Huttunen (2 | Lämäri)
2
B-LOHKO
29.05.2019
16:00 h
Star Expert
-
TOP 10
1 - 2
05.25'
Niko Laakkonen (1)
10.30'
Akseli Räsänen (1)
21.30'
Akseli Räsänen (1)
10.30'
Esa Nissinen (1)
10.30'
Mika Viitikko (1)
21.30'
Juho-Pekka Inkinen (1)
21.30'
Janne Tulla (1)
3
A-LOHKO
29.05.2019
17:00 h
HC Porrassalmi
-
Fila
0 - 7
09.12'
Anssi Lehti (1)
14.33'
Jere Helmola (1)
14.59'
Sami Nalli (1)
23.34'
Kim Miettinen (1)
29.23'
Lari Paastela (1)
09.12'
Lari Paastela (1)
09.12'
Jesse Kiukas (1)
14.33'
Tuomas Anttonen (1)
14.59'
Jere Helmola (1)
23.34'
Anssi Lehti (1)
23.34'
Jesse Kiukas (1)
29.23'
Tuomas Anttonen (1)
29.23'
Mikko Holma (1)
Pekka Liutu (2 | Kampitus)
22.29'
Pekka Herva (2 | Huitominen)
26.44'
Pekka Liutu (2 | Kampitus )
02.23'
Juha Niskanen (1)
23.07'
Jere Helmola (1)
02.23'
Kim Miettinen (1)
23.07'
Sami Nalli (1)
23.07'
Tuomas Anttonen (1)
30.00'
Toni Mustonen (1)
4
B-LOHKO
29.05.2019
18:00 h
Vaajakosken Capitals
-
Mankolan Pallo
2 - 6
03:39'
Teemu Räisänen (1)
18:51'
Joni Pakkanen (1)
20:13'
Mikko Oksanen (1)
23:06'
Arttu Putkinen (1)
24:02'
Niko Järvisalo (1)
27:58'
Antti Reinikainen (1)
28:14'
Kari Hänninen (1)
03:39'
Lassi Pesonen (1)
18:51'
Samuel Arkkukangas (1)
18:51'
Kasimir Tillanen (1)
20:13'
Kari Hänninen (1)
20:13'
Niko Intke (1)
23:06'
Timo Piskonen (1)
23:06'
Joonas Pullinen (1)
24:02'
Aarne Räsänen (1)
24:02'
Niko Intke (1)
27:58'
Niko Kaikkonen (1)
27:58'
Niko Järvisalo (1)
13:21'
J-P Paasikannas (2 | mailasta kiinnipitäminen)
27:02'
Atte Heikura (2 | kampitus)
29:56'
Kasimir Tillanen (2 | kampitus)
13:21'
Niko Järvisalo (2 | väkivaltaisuus)
15:41'
Ville Tani (2 | koukkaaminen)
27:22'
Janne Myyryläinen (1)
27:22'
Timo Piskonen (1)
5
A-LOHKO
29.05.2019
19:00 h
Mikkelin Golf
-
HC Porrassalmi
4 - 3
11:38'
Sami Korpisaari (1)
16:20'
Teemu Nieminen (1)
19:14'
Tuure Lahti (1)
05:09'
Pekka Herva (1)
08:19'
Juuso Liutu (1)
19:48'
Aleksi Kakriainen (1)
11:38'
Jani Ketola (1)
16:20'
MIkko Iivanainen (1)
16:20'
Sami Korpisaari (1)
19:14'
Ville Suovalkama (1)
05:09'
Tero Pöntinen (1)
08:19'
Harri Leskinen (1)
08:19'
Ville Tissari (1)
19:48'
Timi Lappalainen (1)
13:59'
MIkko Iivanainen (2 | kampitus)
28:40'
Timo Härkönen (2 | kampitus)
29:46'
Mikko Kiiski (2 | väkivaltaisuus)
29:00'
Teemu Nieminen (1)
6
B-LOHKO
29.05.2019
20:00 h
Mankolan Pallo
-
Star Expert
4 - 1
05:59'
Niko Järvisalo (1)
08:36'
Janne Myyryläinen (1)
23:18'
Toni Lattunen (1)
24:38'
Niko Järvisalo (1)
28:01'
Jarno Luostarinen (1)
05:59'
Kari Hänninen (1)
08:36'
Timo Piskonen (1)
08:36'
Matti Ylönen (1)
23:18'
Janne Myyryläinen (1)
28:01'
Markus Pöyry (1)
28:01'
Jesse Dufva (1)
01:10'
Arttu Putkinen (2 | estäminen)
10:11'
Niko Intke (2)
02:14'
Tomi Puranen (2 | kiinnipitäminen)
14:11'
Mika Paavilainen (2 | estäminen)
18:19'
Jesse Dufva (2 | kampitus)
7
A-LOHKO
29.05.2019
21:00 h
Fila
-
Rattopojat
10 - 3
06.39'
Keijo Ripatti (1)
07.12'
Anssi Lehti (1)
09.04'
Anssi Lehti (1)
09.40'
Juha Niskanen (1)
11.16'
Jani Tirkkonen (1)
12.44'
Eemeli Hämäläinen (1)
16.13'
Eemeli Hämäläinen (1)
17.32'
Lari Paastela (1)
18.22'
Keijo Ripatti (1)
22.02'
Jesse Kiukas (1)
02.27'
Kasper Laakso (1)
05.00'
Valtteri Arkko (1)
07.30'
Kasper Laakso (1)
06.39'
Jere Helmola (1)
06.39'
Kim Miettinen (1)
09.04'
Kim Miettinen (1)
09.40'
Jesse Poikolainen (1)
09.40'
Lari Paastela (1)
11.16'
Jesse Kiukas (1)
11.16'
Anssi Lehti (1)
12.44'
Juha Niskanen (1)
12.44'
Mikko Holma (1)
16.13'
Kim Miettinen (1)
16.13'
Jesse Poikolainen (1)
17.32'
Sami Nalli (1)
17.32'
Jesse Poikolainen (1)
18.22'
Tuomo Härmä (1)
18.22'
Sami Nalli (1)
22.02'
Mikko Holma (1)
22.02'
Tuomo Härmä (1)
02.27'
Niko Mustakallio (1)
07.30'
Ville-Eerik Venäläinen (1)
8
B-LOHKO
29.05.2019
22:00 h
Vaajakosken Capitals
-
TOP 10
6 - 3
03.23'
Joel Kumpulainen (1)
06.35'
Niko Heinola (1)
17.16'
Niko Heinola (1)
17.48'
Joni Pakkanen (1)
24.50'
Teemu Räisänen (1)
27.52'
Niko Heinola (1)
01.43'
Akseli Räsänen (1)
08.05'
Kalle Kuvaja (1)
27.43'
Aaro Brännare (1)
03.23'
Paavo Jäppinen (1)
17.16'
Samuel Arkkukangas (1)
17.48'
Niklas Niemi (1)
17.48'
Niko Heinola (1)
27.52'
Lassi Pesonen (1)
01.43'
Kari Kinnunen (1)
01.43'
Aaro Brännare (1)
08.05'
Kari Kinnunen (1)
08.05'
Aaro Brännare (1)
27.43'
Kalle Kuvaja (1)
27.43'
Saku Tuhkalainen (1)
08.45'
Joel Heikura (2 | Kampitus)
10.03'
Joel Kumpulainen (2 | Huitominen)
10.03'
Esa Nissinen (2 | Huitominen)
12.47'
TOP 10 (2 | Kampitus)
9
A-LOHKO
30.05.2019
08:00 h
Rattopojat
-
HC Porrassalmi
4 - 3
07:18'
Mikko Manninen (1)
11:59'
Teemu Valtonen (1)
22:04'
Krister Koskivirta (1)
28:13'
Niko Mustakallio (1)
17:26'
Aleksi Kakriainen (1)
26:12'
Venla Riipinen (1)
28:08'
Juuso Liutu (1)
07:18'
Kasper Laakso (1)
07:18'
Ville-Eerik Venäläinen (1)
11:59'
Niko Mustakallio (1)
28:13'
Jyri Sihvonen (1)
17:26'
Ville Tissari (1)
17:26'
Tero Pöntinen (1)
26:12'
Sami Jordan (1)
26:12'
Pekka Herva (1)
09:46'
Pekka Liutu (2 | kiinnipitäminen)
10
B-LOHKO
30.05.2019
09:00 h
Star Expert
-
Vaajakosken Capitals
1 - 3
17:33'
Marko Laukkanen (1)
Samuel Arkkukangas (1)
18:16'
Niko Heinola (1)
27:24'
Teemu Räisänen (1)
17:33'
Niko Laakkonen (1)
Teemu Räisänen (1)
23:52'
Arttu Muinonen (2 | korkea maila)
11
A-LOHKO
30.05.2019
10:00 h
Mikkelin Golf
-
Fila
5 - 6
03:37'
Timo Härkönen (1)
08:08'
Jani Ketola (1)
10:00'
Teemu Nieminen (1)
07:48'
Tuomo Härmä (1)
08:30'
Tuomas Anttonen (1)
11:45'
Eemeli Hämäläinen (1)
15:30'
Juha Niskanen (1)
18:53'
Sami Nalli (1)
19:31'
Jani Tirkkonen (1)
03:37'
Jani Ketola (1)
08:08'
Jouni Huttunen (1)
10:00'
Mikko Kiiski (1)
10:00'
MIkko Iivanainen (1)
07:48'
Keijo Ripatti (1)
08:30'
Eemeli Hämäläinen (1)
08:30'
Juha Niskanen (1)
11:45'
Tuomo Härmä (1)
19:31'
Sami Nalli (1)
19:31'
Tuomas Anttonen (1)
22:19'
MIkko Iivanainen (2 | Kampitus)
29:12'
MIkko Iivanainen (2 | Huitominen)
04:46'
Keijo Ripatti (2 | Kampitus)
13:17'
Sami Nalli (2 | Vartalotaklaus)
22:13'
Jani Tirkkonen (2 | Kampitus)
26:35'
Anssi Lehti (2 | Kiinnipitäminen)
05:26'
Tuure Lahti (1)
14:30'
Teemu Nieminen (1)
05:26'
Timo Härkönen (1)
05:26'
Jani Ketola (1)
14:30'
MIkko Iivanainen (1)
14:30'
Marko Hänninen (1)
12
B-LOHKO
30.05.2019
11:00 h
TOP 10
-
Mankolan Pallo
4 - 4
14:27'
Mika Viitikko (1)
19:23'
Lasse Kanerva (1)
29:08'
Akseli Räsänen (1)
05:43'
Arttu Putkinen (1)
08:19'
Timo Piskonen (1)
21:09'
Niko Intke (1)
24:24'
Toni Lattunen (1)
14:27'
Akseli Räsänen (1)
19:23'
Mika Viitikko (1)
19:23'
Esa Nissinen (1)
29:08'
Lasse Kanerva (1)
05:43'
Niko Kaikkonen (1)
08:19'
Niko Kaikkonen (1)
21:09'
Toni Lattunen (1)
24:24'
Janne Myyryläinen (1)
24:24'
Joonas Pullinen (1)
08:29'
Mikko Liikanen (2 | Huitominen)
16:40'
Marko Tuhkalainen (2 | Vartalotaklaus)
10:10'
Peetu Liukkonen (2 | Kampitus)
25:47'
Kari Hänninen (2 | Kampitus)
09:52'
Lasse Kanerva (1)
09:52'
Aaro Brännare (1)
13
A-LOHKO
/
B-LOHKO
30.05.2019
12:00 h
Fila
-
Vaajakosken Capitals
5 - 0
01:14'
Keijo Ripatti (1)
11:55'
Tuomo Härmä (1)
19:03'
Jere Helmola (1)
01:14'
Tuomas Anttonen (1)
01:14'
Mikko Holma (1)
19:03'
Jani Tirkkonen (1)
03:08'
Sami Nalli (2 | kampitus)
10:12'
Sami Nalli (2 | estäminen)
13:02'
Keijo Ripatti (2 | estäminen)
13:02'
Keijo Ripatti (10 | käytösrangaistus)
18:14'
Eemeli Hämäläinen (2 | kampitus)
29:00'
Fila (2 | liikaa pelaajia kentällä)
29:50'
Tuomas Anttonen (2 | kampitus)
Joel Kumpulainen (2 | taklaaminen)
28:06'
Samuel Arkkukangas (2 | kiinnipitäminen)
28:22'
Kim Miettinen (1)
28:22'
Tuomo Härmä (1)
28:22'
Anssi Lehti (1)
13:10'
Tuomo Härmä (1)
13:10'
Jere Helmola (1)
30:00'
Toni Mustonen (1)
14
B-LOHKO
/
A-LOHKO
30.05.2019
13:00 h
Mankolan Pallo
-
Rattopojat
10 - 2
03:05'
Janne Myyryläinen (1)
15:37'
Arttu Putkinen (1)
20:03'
Niko Järvisalo (1)
23:36'
Arttu Putkinen (1)
23:44'
Arttu Putkinen (1)
25:47'
Petri Kemiläinen (1)
26:38'
Kari Hänninen (1)
27:46'
Janne Myyryläinen (1)
03:05'
Timo Piskonen (1)
15:37'
Niko Kaikkonen (1)
20:03'
Niko Intke (1)
23:36'
Antti Reinikainen (1)
23:44'
Antti Reinikainen (1)
25:47'
Ville Tani (1)
26:38'
Antti Reinikainen (1)
27:46'
Peetu Liukkonen (1)
05:19'
Joonas Pullinen (2 | Huitominen)
09:28'
Aarne Räsänen (2 | Huitominen)
09:28'
Arttu Putkinen (2 | Käytösrangaistus)
11:08'
Niko Mustakallio (2 | Huitominen)
16:26'
Iiro Ruohonen (2 | mailasta kiinnipitäminen)
17:25'
Teemu Valtonen (2 | Vartalotaklaus)
28:27'
Krister Koskivirta (2 | kampitus)
12:44'
Arttu Putkinen (1)
29:51'
Petri Kemiläinen (1)
10:38'
Kasper Laakso (1)
29:51'
Janne Myyryläinen (1)
29:51'
Timo Piskonen (1)
12:35'
Iiro Ruohonen (1)
15
A-LOHKO
/
B-LOHKO
30.05.2019
14:00 h
Mikkelin Golf
-
Star Expert
2 - 4
04:46'
Teemu Nieminen (1)
10:19'
Mikko 'Mike Getload' Saalasti (1)
00.48'
Marko Laukkanen (1)
15:41'
Tore Pedersen (1)
24:51'
Jani Halmetoja (1)
00.48'
Niko Laakkonen (1)
15:41'
Jarno Luostarinen (1)
24:51'
Niko Laakkonen (1)
12:15'
Jouni Huttunen (2 | Kampitus)
28:30'
Ville Suovalkama (2 | Poikittainen maila)
29:30'
Niko Laakkonen (1)
29:30'
Jarno Luostarinen (1)
16
B-LOHKO
/
A-LOHKO
30.05.2019
15:00 h
TOP 10
-
HC Porrassalmi
3 - 2
08.58'
Kalle Kuvaja (1)
19.20'
Lasse Kanerva (1)
24.27'
Juho-Pekka Inkinen (1)
07.10'
Aleksi Kakriainen (1)
09.20'
Pihla Parkkonen (1)
08.58'
Lasse Kanerva (1)
19.20'
Mika Viitikko (1)
24.27'
Aaro Brännare (1)
07.10'
Timi Lappalainen (1)
09.20'
Aleksi Kakriainen (1)
26.37'
Kari Kinnunen (2 | Kampitus)
24.51'
Aku Kaipainen (2 | Taklaaminen)
29.24'
Aku Kaipainen (2 | Huitominen)
29.24'
Aku Kaipainen (10 | Käytösrangaistus)
17 (1-2)
A-LOHKO
/
B-LOHKO
30.05.2019
16:00 h
Fila
-
Mankolan Pallo
2 - 5
08:43'
Jesse Poikolainen (1)
21:39'
Jere Helmola (1)
00.14'
Toni Lattunen (1)
06:50'
Arttu Putkinen (1)
27:32'
Janne Myyryläinen (1)
29:09'
Janne Myyryläinen (1 | TM)
08:43'
Mikko Holma (1)
00.14'
Timo Piskonen (1)
06:50'
Niko Kaikkonen (1)
29:09'
Timo Piskonen (1)
01:55'
Mikko Holma (2 | Kiinnipitäminen)
14:55'
Jesse Poikolainen (5 | Keihästäminen)
14:55'
Jesse Poikolainen (20 | Käytösrangaistus)
15:17'
Sami Nalli (2 | Kampitus)
15:17'
Sami Nalli (10 | Käytösrangaistus)
17:37'
Jere Helmola (2 | Huitominen)
29:49'
Anssi Lehti (10 | Käytösrangaistus)
29:49'
Anssi Lehti (20 | Pelirangaistus käytöksestä)
17:37'
Niko Järvisalo (2 | Huitominen)
18:44'
Niko Intke (2 | Huitominen)
17:12'
Timo Piskonen (1)
17:12'
Niko Kaikkonen (1)
18 (3-4)
B-LOHKO
/
A-LOHKO
30.05.2019
17:00 h
Vaajakosken Capitals
-
Rattopojat
6 - 5
04.47'
Paavo Jäppinen (1)
10.02'
Janne Laukka (1)
10.55'
Teemu Räisänen (1)
19.17'
Joel Kumpulainen (1)
26.05'
Joni Pakkanen (1)
27.27'
Janne Laukka (1)
07.12'
Valtteri Arkko (1 | TV)
14.10'
Valtteri Arkko (1)
26.15'
Ville-Eerik Venäläinen (1)
04.47'
Teemu Räisänen (1)
10.02'
J-P Paasikannas (1)
10.55'
Joel Kumpulainen (1)
19.17'
Paavo Jäppinen (1)
19.17'
Eetu Heikura (1)
26.05'
Niko Heinola (1)
27.27'
Kasimir Tillanen (1)
07.12'
Kasper Laakso (1 | TV)
14.10'
Teemu Valtonen (1)
26.15'
Iiro Ruohonen (1)
01.10'
Samuel Arkkukangas (2 | Koukkaaminen)
02.08'
Samuel Arkkukangas (2 | Kampitus)
05.54'
Niko Heinola (2 | Kampitus)
28.36'
Niko Heinola (2 | Koukkaaminen)
05.54'
Jere Hasu (2 | Kampitus)
02.36'
Teemu Valtonen (1)
29.38'
Olli Leskinen (1)
29.38'
Iiro Ruohonen (1)
19 (5-6)
B-LOHKO
30.05.2019
18:00 h
Star Expert
-
TOP 10
3 - 5
09.15'
Niko Laakkonen (1)
20.38'
Niko Laakkonen (1)
22.47'
Markus Pöyry (1)
06.25'
Mika Viitikko (1)
08.24'
Lasse Kanerva (1)
09.00'
Marko Tuhkalainen (1)
13.57'
Aaro Brännare (1)
29.59'
Akseli Räsänen (1 | TM)
09.15'
Mika Paavilainen (1)
22.47'
Niko Laakkonen (1)
06.25'
Lasse Kanerva (1)
06.25'
Aaro Brännare (1)
08.24'
Aaro Brännare (1)
08.24'
Mika Viitikko (1)
09.00'
Lasse Kanerva (1)
09.00'
Janne Tulla (1)
13.57'
Lasse Kanerva (1)
13.57'
Saku Tuhkalainen (1)
27.28'
Star Expert (2 | Liikaa pelaajia kentällä)
20 (7-8)
A-LOHKO
30.05.2019
19:00 h
Mikkelin Golf
-
HC Porrassalmi
1 - 2 (SO)
06.28'
Teemu Nieminen (1)
16.03'
Timi Lappalainen (1)
06.28'
Mikko 'Mike Getload' Saalasti (1)
16.03'
Tero Pöntinen (1)
JÄÄKIEKON PMT
Jääkiekon PMT | Etusivu